Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2015

Λεβαδειακός – Ξάνθη 1 - 0

Ο Λεβαδειακός νίκησε την Ξάνθη στο γήπεδο της Λειβαδιάς με 1-0. Στο πρώτο ημίχρονο ο Λεβαδειακός ήταν καλύτερος και πήρε δίκαια την νίκη στην αναμέτρηση χάρη στο γκολ του Ντομοβτσίσκι στο 33ο λεπτό. Η Ξάνθη είχε προβλήματα στην άμυνα και τα πλήρωσε με ένα γκολ κατά. Στο δεύτερο ημίχρονο βελτίωσε την εικόνα της, αλλά δεν είχε λύσεις στην επίθεση.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Λεβαδειακός ήταν καλύτερος και πήρε δίκαια το προβάδισμα με την γκολάρα του Ντομοβτσίσκι και στο δεύτερο οι ακρίτες βελτίωσαν την εικόνα τους, είχαν τις φάσεις, αλλά δεν έφτασαν ποτέ στην ισοφάριση.
Λεβαδειακός (Άκης Μάντζιος): Βερέμκο (32' Τσιντώτας), Στάθης, Νικολάου, Μανωλάς, Μαχαίρας, Ουόν, Γιακουμάκης, Τριποτσέρης, Φαβάλι (49' Μίνγκας), Μάντζιος, Ντομοβτσίσκι (76' Ναβάρο).

Σκόντα Ξάνθη (Ραζβάν Λουτσέσκου): Τσέναμο, Μπαξεβανίδης, Σολτάνι, Έλτον, Λουσέρο, Ερέα, Φάρκας, Λισγάρας, Ζαραδούκας (46' Παπαστεριανός), Ντιμιτρόφ (68' Τριάδης), Ράνος (46' Καπετάνος).